روش های آسان و سریع پاک کردن انواع لکه از روی فرش

پاک کردن لکه از روی فرش

پاک کردن لکه از روی فرش


یکی از مشکلاتی که برای فرش ها ممکن است رخ بدهد به وجود آمدن لکه های مختلف روی آن ها است. پاک کردن هر کدام از این لکه ها نیز روشی مخصوص به خودشان را دارند چرا که در صورت عدم توجه ممکن است فرش از آنچه هست خراب تر شود. اگر می خواهید پاک کردن لکه از روی فرش را بصورت اصولی و بدور از آسیب به فرش یاد بگیرید این مطلب را از دست ندهید.

انواع لکه های رایج روی فرش

لکه چای و قهوه

یکی از اصلی ترین دلایل آلودگی فرش ها بوده و یکی از ساده ترین راه ها ریختن مقداری ماء الشعیر برروی سطح لکه می باشد. به این ترتیب که  مقداری ماء الشعیر روی لکه ریخته و با دستمالی تمیز و مرطوب بصورت دورانی روی سطح لکه می کشیم. هر بار پارچه را تمیز کرده و ادامه دهید تا اثر لکه کاملا از روی فرش پاک شود.

پاک کردن لکه چای از روی فرش

پاک کردن لکه چای از روی فرش

لکه جوهر و روغن

کافیست تنها مقداری شیر روی سطح بریزید و اجازه ندهید لکه جوهر بیشتر  در سح فرش پخش شود. به سادگی پس از چند ساعت جوهر و روغن جذب شیر شده و می توانید با تکرار این کار به تدریج لک جوهر را از بین ببرید، همچنین از ترکیب شیر و آرد ذرت هم می توانید برای پاک کردن روغن استفاده کنید، زیرا آرد ذرت چربی را به خود جذب می کند.

پاک کردن لکه جوهر از روی فرش

پاک کردن لکه جوهر از روی فرش

لکه رنگ مو، لاک ناخن و سایر محصولات آرایشی

در اولین اقدام سعی کنید که لاک را با حوله، پنبه یا پارچه از روی فرش جمع کنید مواظب باشید که دستمال یا حوله کثیف را به سایر قسمت های فرش نمالید . نحوه برداشتن به این صورت است که پارچه را بصورت عمودی رو لاک بگذارید و از کشیدن آن به صورت افقی و پخش کردن لاک در سطح وسیع تری خودداری نمایید. از خیس شدن اطراف لک جلوگیری نمایید چون ممکن است به سایر نقاط نیز سرایت کند.

برای استفاده از پاک کننده ها ابتدا این نکته را در نظر بگیرید که فرش شما چه رنگی است ؟ اگر فرشی با رنگ روشن دارید پاک کننده لاک بدون الکل گزینه ای مناسب برای شماست اما اگر فرش تیره دارید از اسپری مو و الکل طبی برای از بین بردن لکه لاک از روی فرش اقدام کنید.
قبل از استفاده از پاک کننده ها آنها را در قسمت کوچکی امتحان کنید چون ممکن است به رنگ فرش شما آسیب بزند.

پاک کردن لکه لاک از روی فرش

پاک کردن لکه لاک از روی فرش

نحوه صحیح شستشوی فرش

قبل از شستشوی فرش اگر لکه ای روی فرش مانده ، حتما ابتدا لکه گیری کرده و سپس به شستشو اقدام کنید.

برای شستشو کامل یک فرش هم می توانید در کنار استفاده از پودر و انواع شامپو فرش ها از ترکیب آب و سرکه سفید یا آب و آمونیاک و همچنین آب و مایع مخصوص ماشین لباسشویی استفاده کنید.

خشک کردن فرش در محیطی باید باشد که تهویه و جریان کامل هوا وجود داشته باشد تا فرش کاملا خشک شود، همچین وجود سطوح ناهموار هنگام خشک کردن فرش می تواند باعث ایجاد چروک برروی آن و آسیب به بافت این وسیله شود.

قالیشویی خاطره ، عضو رسمی اتحادیه قالیشوییان پردیس

در صورتی که جا کافی برای شستشوی فرش در خانه ندارید و یا در بهبوهه سال نو زمانی برای این کار نمانده، نگران نباشید. متخصصین ما در قالیشویی خاطره بصورت 24 ساعته در دسترس شما هستند. میتوانید با ما تماس گرفته یا با ثبت سفارش آنلاین تمامی خدمات مارا سفارش دهید.

قالیشویی خاطره مجهز به دستگاه های مدرن قالیشویی و با استفاده از شوینده های خارجی ، فرش های شما را با روش استاندارد شستشو داده و با استفاده از گرم خانه گازی بصورت کامل و بدون هیچ آسیبی فرش های شما خشک میگردند.

برای مشاوره رایگان با متخصصین فرش ما در قالیشویی خاطره با شماره های زیر تماس بگیرید:

تماس با مدیریت: 09101720495

دفتر بومهن: 76251880

دفتر پردیس: 7629852576298708

مقالات

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *